{literal} {/literal}
Menu

 

SGP Group jako firma społecznie odpowiedzialna

 

Jurajski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej (JOWES) prowadzony przez Agencję Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. zorganizował seminarium dotyczące CSR - Społecznej odpowiedzialności biznesu pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowa, Krzysztofa Matyjaszczyka.

 

Spotkanie odbyło się 26 lutego 2019r. w Hotelu Scout w Częstochowie. SGP Group miało okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu jako firma, dla której niezwykle istotni są ludzie.

 

Tytuł spotkania: Przedsiębiorca społecznie odpowiedzialny i jego pracownicy

 

Co to jest CSR?

 

CSR (ang. ang. corporate social responsibility) to inaczej społeczna odpowiedzialność biznesu. Pojęcie to dotyczy działań, które mają na celu uwzględnianie przez przedsiębiorstwo interesów społecznych i ochrony środowiska, a także relacji z różnymi grupami interesariuszy. Przedsiębiorstwa nie działają w odosobnieniu od świata – muszą mieć z nim wspólne interesy.

 

Dlaczego CSR jest istotny dla rozwoju firmy?

 

Prowadząc firmę należy pamiętać, że poza osiąganiem określonych celów w postaci zysku materialnego, trzeba zadbać o coś więcej. To, czy w Twojej firmie będą pracować specjaliści, w dużej mierze zależy od warunków, jakie im zapewnisz. Okazuje się, że coraz więcej osób rezygnuje z dobrze płatnej pracy, która wiąże się ze stresem i negatywnymi emocjami.

 

Jaki z tego wniosek? Dla ludzi coraz ważniejsze są niematerialne korzyści. Oczekują oni godziwych zarobków ale przede wszystkim chcą czuć się dobrze i bezpiecznie w otoczeniu, w którym codziennie przebywają. To nie wszystko. CSR obejmuje także pamięć o środowisku znajdującym się poza murami firmy.

 

Czy działania podejmowane przez Twoje przedsiębiorstwo nie szkodzą środowisku? Czy wręcz starasz się wspierać otoczenie a kwestie społeczne nie są Ci obojętne? CSR jest najbardziej widoczny w ogromnych firmach, jak Google, czy Toyota. Potężny budżet pozwala na stosowanie nowszej technologii, która przy okazji jest mniej szkodliwa dla środowiska. Dodatkowo dzięki angażowaniu się w istotne sprawy społeczne, budowana jest pozytywna opinia o marce.

 

Jednak nie musisz być Billem Gates’em, aby pojęcie CSR miało dla Ciebie duże znaczenie. Każde przedsiębiorstwo, które wykorzystuje tę filozofię, jest o poziom wyżej od tych, które ją deprecjonują.

 

SGP Group – Nasza działalność w zgodzie z CSR

 

SGP Group to firma, która w swoich działaniach wykorzystuje CSR. Nie jest nam obojętne to, jak czują się nasi pracownicy. Dodatkowo staramy się wykorzystywać rosnące możliwości do pomocy potrzebującym. Nasza działalność opiera się przede wszystkim na dbałości o jakość. Dzięki sortowaniu detali oraz raportowaniu wad każdego elementu towaru, który przechodzi przez nasze ręce, zapobiegamy wycofaniu całych linii produkcyjnych. Dajemy im „drugie życie” i chronimy przed generowaniem odpadów.

 

Wykorzystujemy nowoczesne narzędzia, które wykrywają wady i pozwalają na produkcję możliwie najlepszej jakości towarów. Oznacza to zmniejszenie kosztów produkcji oraz zapobieganie stratom reklamacyjnym.

 

Bo ludzie są dla nas ważni

 

SGP przywiązuje dużą wagę do tego, jaka atmosfera panuje w firmie oraz co jako duże przedsiębiorstwo możemy zrobić dla środowiska. Każdego roku firma angażuje się w działalności, które poprawiają komfort życia oraz pozytywnie wpływają na edukację otoczenia. Mowa o wielu działalnościach charytatywnych, do których z otwartym sercem zapraszamy innych. Właśnie o tym była mowa podczas spotkania dotyczącego CSR.

Kontakt
SGP- Sorting Group Poland Sp. z o.o.
ul. Legionów 92
42-202 Częstochowa
Tel.: +48 34 361 31 18
Fax: + 48 34 344 18 28
KRS: 0000300466
NIP: 9492069403
IDS: 240833412
SGP
SGP GROUP © 2015 Prawa autorskie zastrzeżone. Projekt i wykonanie firma Trustnet.